slide 1

                            

 

 

                                                                                                                                                                   WelkomOpDeWebsite 

 

                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                            

 

 

               

                                                                  

 

slide 2

 

 

EenKoepelVoorOrganisaties

                                                                                 

 

                                                                                                                                                                                                              
 

 

                                

     

                      

                                                                                                                                    
 

slide 3

 

 

 

 

 

blauwenkerken              

 

 

 

               

slide 4

 

 

 

 

 

                                                                                                                      GebedsbijlageIntercomSAmen

 

 

   

 

 

 

      

                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

slide 5

 

 

deelvandeontmoetingsdagenRoos

Een huis met mogelijkheden

Wie zijn huis wil verkopen, zal er alles aan doen om het zo mooi mogelijk voor te stellen. Het aantrekkelijker de woning , hoe hoger de prijs die je er voor kunt krijgen. Opmerkelijk was het plakkaat dat iemand in zijn tuin zette en waarop te lezen stond 'Te koop: huis met mogelijkheden'. Het was wel verkeerd gespeld ('huis met mogeijkheden') en daar moet je mee oppassen, want voor jet het weet staat er 'huis met moeilijkheden', en dat kan niet de bedoeling zijn …

Maar het spreekt toch tot de verbeelding, zo'n aankondiging. Je begint dan na te denken: bestaan er dan ook huizen zonder mogelijkheden, en vooral wat zijn die mogelijkheden eigenlijk? Het huis in kwestie is een eerder bescheiden bungalow in wat een niet onaardige villawijk is. Wellicht stond dit huis er al voordat de andere villa's kwamen, en valt het nu wat uit de toon. Maar ook al is het lang geen kasteel, blijkbaar zijn er 'mogelijkheden'. Hoeveel slaapkamers, badkamers en misschien zelfs luxezaken er zijn, geen idee, maar er zijn mogelijkheden…

Wellicht wil de eigenaar zeggen dat er beste wel mogelijkheden zijn om van zijn stulpje iets moois te maken, en wellicht zijn er ook kopers die van de opportuniteit gebruik willen maken. Niets zo interessant als een huis waar je - niet letterlijk dan - nog alle kanten uit kunt.

Het getuigt van een zeker optimisme: wat je hebt is misschien niet zo geweldig, maar je kunt er iets van maken. In feite een interessante levenshouding, zo'n positieve instelling. Hoe zou onze samenleving er uit zien als we onze medemensen zouden bekijken als 'mensen met mogelijkheden'? Vandaag de dag richten we onze focus vooral op de tekorten van de ander. In deze prestatiemaatschappij vallen vooral de tekorten op. Falen is een ramp, wie uit de boot valt verdrinkt in de zee van (voor)oordelen.

En hoe gaat het er in onze kerken aan toe? Zien we in de eerste plaats de splinter in het oog van onze medechristen, of bekijken we hem of haar met de ogen van Jezus. Hij zag - en ziet - allereerst de mogelijkheden. Die we dan eigenlijk ook aan Hem te danken hebben. En onze kerk zelf, is dat een huis met mogelijkheden? Een huis waar mensen met tekorten terecht kunnen en liefdevol opgevangen worden. Een plaats waar mensen kunnen groeien naar het beeld van Christus?

Waar zouden we uiteindelijk zelf zijn, als we de mogelijkheden niet aangeboden hadden gekregen?

Don Zeeman

P.S. Bent u geïnteresseerd in het genoemde huis dat te koop staat? We kunnen u het telefoonnummer bezorgen ;-)