Lieve mensen,
179 jaar.
Ik botste er toevallig op afgelopen week.
179 jaar. Zo oud is de gebedsweek van de Evangelische Alliantie al. De Week van gebed is ontstaan in 1847. Een jaar eerder vond in Londen een internationale conferentie plaats die leidde tot de oprichting van de World Evangelical Fellowship.
Onze Vlaamse Alliantie bestaat nog maar van 1980. Maar we pikken dus in op meer dan één-komma-driekwart eeuw gebedshistorie. Wow!
Gods trouw blijft doorgaan. Ondanks de mens. En dat is goed nieuws.
Dat is dus evangelie. Hét evangelie. Het ligt niet aan ons, het ligt aan God die niet van ophouden weet om de mens genadig te zijn.
Dat rare werkwoord “genadig zijn” betekent niets anders dan: “iemand goedgezind zijn”.
En dat is de reden waarom de Heer Jezus zijn leven gaf. Omdat Hij ons goedgezind is.
God wil niet dat iemand verloren gaat. Hij wil ons niet oordelen maar behouden. Dat wil zeggen ons in goede conditie houden een eeuwigheid lang.
We mochten afgelopen jaar met onze eigen ogen zien dat er nog steeds massaal wordt geluisterd naar het evangelie. Met 15.000 waren we in de ING-arena om het evangelie te horen en door te geven. 1500 positieve antwoorden waren er.
Laat ons dus ophouden met te zeggen of te denken dat niemand nog wil luisteren naar het evangelie.
Laat ons doordrongen worden van het goede nieuws: God blijft trouw aan Zichzelf, aan Zijn woord, aan Zijn volk! Ook aan Zijn volk van het Oude Verbond.
Rom 11:1-2a
Ik zeg dan: Heeft God Zijn volk verstoten? Volstrekt niet! Ik ben immers ook een Israëliet, uit het nageslacht van Abraham, van de stam Benjamin.
God heeft Zijn volk, dat Hij van tevoren kende, niet verstoten.
Laat ons ook dat meenemen in gebed de komende gebedsweek.
Genade en vrede
Groetjes en zegen
Guy Cauwels
Coördinator Gebedsplatform EAV
Download het boekje voor de week van gebed HIER